Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky:

20. 5. 2012 - Za tři týdny se toho událo opravdu hodně. Tak například přibyly nové díly. Zatímco 72. díl vyšel v únoru 2011 po více než roce jsem začala vydávat znovu a to dílem 73, který vyšel 29.4.2012 Od té doby vyšel každou neděli jeden díl. Dnes to tedy díl s číslem 76. Prozatím mám napsáno 98 celých dílů, takže nejsou obavy z toho, že bych neměla co vydávat. Též plánuji, že do začátku prázdnin dokončím své dílko. Až se tak stane, je velmi pravděpodobné, že po dokončení veškerých úprav TA I z tohoto blogu zmizí (ještě nevím, zda poskytnu k dispozici soubor ke stažení. To se uvidí, dle ohlasů zkušebních čtenářů - kdyby ale někdo chtěl být zkušebním čtenářem, učitě se mi ozvěte!).

30. 4. 2012 - Přidala jsem na stránky nový úvod pro TA - nahrazuje původních cca 20 stran textu, jsou tam trochu rozdílné informace - děj je navíc zcela jiný. Všechny díly (včetně 73) které vyjdou, jsou již psány s ohledem na tento nový úvod. Též jsem upravila stávající děj TA (do dílu 72) tak, aby odpovídal změnám - na blogu se ale nevyskytnou. Zde: Nový úvod TA

29. 4. 2012 - Tak jsem sem nahodila nový 73. díl Snad se bude líbit.

29.4. 2012 - Je to více než rok, ale podařilo se mi najít zase nit. Takže pokračujeme. Aktualizovala jsem úvodní stránku. Opravila několik gramatických nesmyslů (ve svém wordovském souboru, čili tady to neuvidíte :D) a už zítra se pokusím nahodit sem pokračování TA. Budu se pak snažit počátkem následujícího týdne a čili měsíce května, dávat sem jednou týdně 3 stránky textu (zde označovaného jako díl) - již nyní mám v zásobě na vydání 3 díly - je tedy šance, že se mi nějakou dobu toto předsevzetí podaří udržet. Půjde-li to dobře, napíšu do konce roku cca 105 stránek - to je více než slušná možnost, že tím cokončím první díl TA (pozornější jedinci si všimly, že složky jsou zde označeny jako TA I a jde zde i složka TA II ;) (ve které zatím není nic vidět, ale již tam pár souborů mám schovaných)

 

________________________________________________________________

 

 

 

A něco z jiného soudku :)

 

 

 

 

Bylo, nebylo...

Tohle už moc aktualita taky není, ale snad omluvíte, když to tu nechám viset :D

Už je to pár let, co naši malou zemi, navštívila Tolkienomanie. Ani mně a mé spolužačce, z gymnázia Marušce, se ono šílenství nevyhnulo. Mladý člověk se na výletech se školou nudí, a co jiného dělat po nocích, než zkoušet si vytvořit vlastní svět plný elfů, lidí, kouzelných bytostí, lásky, nenávisti...válek. A tak se stalo, že jednoho dne vznikl, nikdy nedokončený, příběh o mladém elfovi těch let jména Astalin a statného lidského mladíka Alacnéra.

Celý příběh se točil kolem neshody mezi rodem lidí a elfů. Jak už to tak bývá, Astalin a Alacnér byli obyčejnými poslíčky, jejich jedinou starostí bylo doručit poštu včas a nebyl by to příběh, aby ve svém oboru nebyli těmi nejlepšími! Co osud nechtěl i oni byli zapleteni do úkladů války a jejich poselstvím bylo doručit dopisy týkající se plánování posledního soudného dne obou světů. Hrdina by však nebyl hrdinou, kdyby se oba mladí dobrodruzi nerozhodli zakročit.

Původním plánem obou autorek bylo sepsat 3 knihy.

1.Která by pojednávala o Astalinově cestě s dopisem do oddělené říše elfů, že se chystá poslední, rozhodující, bitva. Astalin tak musí udělat zásadní rozhodnutí, zda uposlechne rozkazů svého pána a uvrhne tak celý svět do strašlivé války, či se stane vlastnizrádcem, psancem jak ve své, tak v lidské zemi, ale s pocitem, že udělal něco dobrého a snad alespoň oddálil onu hrůznou událost. První kniha končí setkáním a bitvou mezi ním a poslíčkem z lidské říše.

2. Jak už vás asi napadá, měl býti osudem Alacnérovým. I on, jakožto poslíček králů, měl za úkol doručit dopis. Díky souhře okolností si však dopis byl donucen přečíst, aby uchoval jeho obsah. Jaké strašné zjištění ho čekalo, když se dočetl, že král vydal rozkaz ke zničení každé vesnice, o které by se jen doslechlo, že pomáhá zrádným elfům. Alacnérovi došlo, k čemu by to vedlo. K zrádnému udavačství a bezdůvodném vyvražďování nevinných obětí. Tomu se rozhodl zabránit i za cenu, že se stane zrádcem. I tato kniha končí, jak jinak, než na skále, kde svádí bitvu s mladým elfem, jež se stal vyhnancem všech zemí.

3. Společná kniha osudu dvou, naprosto rozdílných, bratrů ve zbrani - Astalina a Alacnéra. Oba muži se snaží vymyslet, jak zabránit nevyhnutelnému. Astalin se setkává se svou ztracenou matkou, jež se stala čarodějkou v zakázaném území, nechtěje mít cokoliv společného ani s lidmi ani s elfy. Snaží se najít spojence, aby uchránili, co je jim nejdražší, svou zemi, své lásky, které na ně čekaly v jejich domovech.

Zabránit nejhoršímu se však nedaří a skutečně dochází k obrovské bitvě, kde nebojují již jen elfové proti lidem, ale projevuje se síla zrady a úplatků a bez rozdílu dochází k jatkám. Díky diplomatickým silám obou hrdinů se však daří přetáhnout většinu bojujících na nově vznikající třetí stranu, která rozhoduje o ukončení bitvy i války zároveň. V jejich usilí jim pomáhají i bájná stvoření, do té doby hájící si své neutrální postavení ve snaze nestarat se o nic než sami o sebe. Na konci příběhu se pak oba hrdinové vrací domů ke svým ženám. Astalinovi se však vyplňuje vize ze snu a závistivé srdce jednoho z jeho blízkých přátel během setkání zabíjí jeho milovanou družku, po ní mu zůstává jen malý syn, který je zároveň dědicem trůnu elfského království.