Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chuchullain

13. 8. 2007

Nebo-li Cuchulain, či česky přeloženo jako Kukulín - kelstký mytologický hrdina. Volně přeloženo jako: Ten, který běhá se psi.

 

Narozen 8.8.2004. Je o rok mladší než moje samička Freya. Je kastrovaný. Přesto si za dva roky stihl udělat celkem 12 potomků s dvěma samičkami.

Kromě vetší agresivity během říje, s ním nikdy nebyly žádné potíže. Je hravý, komunikativní, nerad se mazlí, miluje hru na honěnou. Byl vzat i do dětského domova Klokánek v Praze, aby s dalšími několika fretkami rozveselil místní děti. Akce se povedla, některé děti dokonce plakaly, když jsme k večeru odcházeli.

Oblíbené jídlo: cokoliv poživatelného i nepoživatelného. Samozřejmě, to nejedlé mu nedáváme. Takže dostává to samé, co všechni naši tchoři a něco navíc, co mlsný jazýček Freyulky (Nanynky) nechce.

Nejoblíbenější činnost: Házení bobků ke vchodovým dveřím, kam se samosebou nedá instalovat fretčí toaleta. Veškeré pokusy ho to odnaučit selhaly.

Oba dva jsou pak krmeni Vitakraftem od Menu - jídlem speciálně určeným pro fretky. A oba jsou čipovaní a s europasem, registrovaní v Národním registru zvířat.

Kukulína jsme vzali v Lednu po smrti Freyi, na preventivní vyšetření. Dle krevního rozboru a celkého prohlédnutí je naprosto zdráv. Dle slov Dr. Chylíkové by se taková vyšetření měla provádět již od věku 3,5let a to každý rok. Jak vypadal průběh? Proběhla kontrola srdíčka poslechem, prohlídla prohmatem, změření teploty, prohlídka a čištění oušek, prohlídla a vyčištění zoubků (vše bez narkózy), následně mu paní doktorka odebrala krev z levé ťapky a odeslala na rozbor. Výsledky byly během doby, kdy mu zatím čistila chrup. Na další prohlídku máme přijít ke konci tohoto roku (2009).

Dne 17.1.2011 se Kukulín přidal ke své kamarádce Freye do fretího nebe. Po době, kdy zpočátkuu zvracel a následně odmítal jakékoliv jídlo podávané i násilím jsme jej nechali uspat. Vzhledem ke stavu a věku 6,5let bychom mu prý prodlužovali život už jen o dny. Bude se mi po něm strašně moc stýskat. A stýská se i jeho kamarádce Nanynce i přesto, že spolu byli jen velmi krátce (2 roky).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re:Kájula

(Lakejja, 18. 8. 2007 19:56)

To je prosím pohled: Tak co dostanu dobrého?
:D

:-)

(Kájula, 18. 8. 2007 15:42)

Rozkošná fotka.. :-D