Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fretčí bydlení

28. 8. 2007

Tak a dneska něco o tom, jak moji tchoři u nás doma bydlí.

Původně jsme měli jen naši samičku Freyu, kde jsme měli jen mělkou skříň, na kterou jsme přidělali dvířka. Obrázek žel nemám..tato rádoby klec je už dávno na skládce. Před pořízením samce, jsem si ušetřila těžce vydřené peníze (na koupy kleci se podílel i přítel velkou částkou..abych mu nekřivdila)

Takže jsme na začátku prázdnin v roce 2004 zakoupili tuto klec:

Dnes už tedy rozhodně nestojí 4500kč jako tehdy, ale stále je dobrá. Je vyrobena přímo pro potřebu fretek. Na dlouhých stranách jsou háčky, které nedovolují, aby byla mříž fretkou odtáhnuta od plastového dna. Na všech dvířkách jsou pojistky (to modré), plus jsou tam ještě dva zámky (použijte oba a otočte jeden ven a jeden dovnitř...ověřeno..z jiného postaveni se tchoř dokáže dostat :) ). Klec se dovává s pítkem s pístem, který je naprosto k ničemu, protože jej tchoř nedokáže stisknout...proto kupte klasické dvoukuličkové pitko :) ani samodoplňovaci miska neni zrovna ideální, protože se kolem ní tchoř dostane ven...proto jsem si přikoupila plastové mističky, které se prodávají pro přepravky.

Klec se snadno rozebere a vymývá. Což je její obrovské plus. Na druhé fotce..byť špatně..je vidět dole v rohu domeček. Ať si tchoř vybere, kde chce spát.

:

Po třech letech aktivního používání jsem se setkala s jediným problémem...plastová patýrka mají tendence praskak..proto jsem klec přestavěla tak, jak vidíte na horní fotografii...domeček tak vlastně podpírá nejzdemolovanější část. Ostatní je docela bez problémů...prostě nedokážu Kukulínovi vysvětlit, že nesmí skákat z horních pater dolů, že tak plast ničí %)

Velký záchod, který jsem si ke kelci přikoupila je neodmyslitelnou součástí, kterou musíte mít, chcete-li chovat samce...jakýkoliv jiný záchod je pro ně malý..a bobky zásadně končí vedle..i když se vaše zlatíčko snaží dojít řádně na píseček.

Hamaky nedoporučuji kupovat..jsou zbytečně drahé..já si koupila jednu a zbytek jsem si ušila :) není to těžké..když to zvládl i antitalent jako já..mluví to za vše. Důležité je, si jen ohlídat, aby látka byla pevná (a neměla by to být moc umělotina...kožíšky, které zakoupené hamaky mají na sobě našité, nedporučuji..sami uvidíte, až to budete prát :D

Ještě vám nafotím, čím svoje tchoříky krmím a kde se to dá poměrně levně sehnat, pokud se to vůbec dá sehnat v ČR..i když dneska už je to s nákupem pro fretky o dost lepší.